نهال نارون قرمز:نارون لغزنده:ulmus rubra

نارون قرمز یا نارون لغزنده از درختان برگ ریز است با جثه ای متوسط که با نام  سنتی شجره البق و دردار می باشد. معروفترین  گونه از سرده نارونیان است و بومی  آمریکای شمالی می باشد.سالیان ذور توسط سرخپوستان به منظور ساخت دارو ها و درمان بیماری ها استفاده می شود. در قرت 19 به دلیل قطع درختان نارون برای احداث جاده های بین ایالتی، رو به انقراض رفت و خواص دارویی آن باعث شده است تا دانشمندان زیادی در مود این گونه مفید تحقیقات زیادی انجام دهند

                      


نارون قرمز با اینکه جته متوسطی دارد تا 20 متر طول میتواند رشد کند دارای مغز چوبی قهوه ای مایل به قرمز رنگ به همین دلیل به آن نارون سرخ می گویند.با برگی بطول 10 تا 18 سانتیمتر و بافتی خشن و زبر با حاشیه های دندانه دار .با گل هایی  در خوشه های 10 تا 20 عددی که با باد گرده افشانی می شوند قبل از ظهور برگ ها در اوایل بهار . میوه هایی از نوع سامار و بیضی شکل دارای بال بطول 20 میلیمتر که به وسیله آنها به ارامی به پرواز دی می آید.


                                                                                         

کاربرد نارون قرمز:

نارون قرمز بخاطر رنگ زیبای ظاهری برگ هایش در فضای سبز و پارک ها کاربرد دارد و بخاطر رنگ قهوه ای مایل به قرمز مغز چوب آن در صنعت مبلمان سازی،کاغذ سازی،کابینت سازی،راکت های تنیس و....کاربرد دارد و علاوه بر آن مصارف دارویی زیادی دارد که در درمان ناراحتی های گوارشی و التهاب و بیماری های سرطانی نیز کاربرد های بسیاری دارد.

پوسته‌نارون قرمزحاوی ماده‌ای است که اگر با آب ترکیب شود به صورت ژل در‌می‌آید که خواص درمانی فراوانی داردو دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می‌باشد. پوسته‌ی درونی این درخت حاوی مواد مغذی فراوانی نظیر تانن، کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، سلنیوم، روی، بتاکاروتن و ویتامین‌های B۱، B۲، B۳ و C است. 

تکثیر نارون قرمز:

این رقم نارون مانند سایر نارون ها هم از طریق کاشت بذر و هم از طریق کاشت قلمه قابل تکثیر است.

برای تهیه بهترین و مقاوم ترین نهال های ارقام نارون  لطفا با نهالستان نهال کرج با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس:09126947735 لشگری

  لشگری  : 09304266103 
فاتح:09122275234

این رقم نارون مانند سایر نارون ها هم از طریق کاشت بذر و هم از طریق کاشت قلمه قابل تکثیر است.

پوسته‌نارون قرمزحاوی ماده‌ای است که اگر با آب ترکیب شود به صورت ژل در‌می‌آید که خواص درمانی فراوانی داردو دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می‌باشد. در درمان ناراحتی های گوارشی و التهاب و بیماری های سرطانی نیز کاربرد های بسیاری دارد.

در فضای سبز و پارک ها کاربرد دارد و بخاطر رنگ قهوه ای مایل به قرمز مغز چوب آن در صنعت مبلمان سازی،کاغذ سازی،کابینت سازی،راکت های تنیس و....کاربرد دارد .

تعداد بازديد : 847
نظرات كاربران :
 
 
سازمان بسیج مهندسی
دانشگاه تهران
شهرداری
ایران خودرو
اداره کل منابع طبیعی
شرکت ملی نفت ایران