نهال باغ:sapling for garden

 

آیا می دانید زمانی که  با توجه به شرایط محیطی و منطقه و عوامل اقتصادی،‌نوع و رقم میوه انتخاب شد،‌باید به تهیه نهالی که  دارای بالاترین کیفیت باشد و عاری از آفات و بیماریها باشد اقدام کنید  و شمای باغدار  باید بهترین نهال را هر چند با قیمتی بسیار بالاتر از معمول تهیه کنید  تا اینکه نهالی نامرغوب با قیمت کمتر تهیه کند.

زمان خرید نهال  تلاش کنید که یک نهال دارای ریشه قوی و سالم باشد و چون حمل و نقل نهال و کاشت در زمستان صورت می گیرد باید از آسیب دیدن ریشه توسط سرما جلو گیری کنید و پس از رسیدن به محل باغ نیز باید بلافاصله ریشه ها را در زیر خاک قرار داد و تا زمان کاشت همان جا نگهداری کرد.
 

زمان  کاشت نهال میوه:

بسته به نوع درخت شما که جزو درختان برگ ریز باشد یا همیشه سبز زمان کاشت متفاوت است برای درختان مرکبات که جزو درختان همیشه سبز می باشد زمان کاشت آن موقعی است که دمای هوا 10-12 درجه سانتیگراد بالای صفر باشد و باید موقع جابجایی برای جلوگیری از اسیب رسیدن به ریشه با خاک جابجا شود و تا زمان کاشت با خاک درون گونی نگه داری شود.
برای درختان برگ ریز زمانی که درخت در خواب زمستانی است بهترین موقع جابجایی است که در مناطق معتدل معمولا اواخر پاییز و در مناطق سردسیر اواخر زمستان است .

برای تهیه بهترین و سالمترین نهال ،درختچه ،انواع گل،مشاوره برای احداث باغ ،هرس نهال  و مشاوره برای مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری ها لطفا با نهالستان نهال کرج با شمار ه های زیر تماس بگیرید.

لشگری:09126947735 

لشگری  : 09304266103 

فاتح     :09122275234

 

برای درختان برگ ریز زمانی که درخت در خواب زمستانی است بهترین موقع جابجایی است که در مناطق معتدل معمولا اواخر پاییز و در مناطق سردسیر اواخر زمستان است .

برای درختان مرکبات که جزو درختان همیشه سبز می باشد زمان کاشت آن موقعی است که دمای هوا 10-12 درجه سانتیگراد بالای صفر باشد

برچسب ها :
تعداد بازديد : 223
نظرات كاربران :
 
 
سازمان بسیج مهندسی
دانشگاه تهران
شهرداری
ایران خودرو
اداره کل منابع طبیعی
شرکت ملی نفت ایران