هرس انار:pomegranate pruning


 درخت انار دارای رشد سریعی است و پاجوش ها و تنه جوش های زیادی تولید می کند .

زمان هرس نهال انار:

از سال سوم باید بطور دایم شاخه ها و پاجوش ها را هرس کرد عمدتا عادت رشدی درخت انار به صورت چند تنه است  و تا سال چهارم باید همه جوانه ها روی سه شاخه اصلی تا فاصله 1 متری حذف شود با افزايش سن، تنه اصلي ديگر پاجوش توليد نخواهد كرد.بر روي شاخه هاي انار پس از يك سالگي تا سال چهارم ميخچه هاي توليد كننده ميوه رشد ميكنند، طول اين ميخچه ها متغير و از يك تا 20 سانتيمتر ديده شده است.

تربیت و هرس درخت انار:

در تربيت و هرس درختان انار هم اكنون سعي در جلوگيري بر افزايش ارتفاع درختان و تربيت آنها تا ارتفاع حداكثر 3 متر به جهت سهولت در برداشت محصول و افزايش سايه انداز درخت به منظور جلوگيري از آفتاب سوختگي ميوه آن ميباشد. از اينرو رعايت تراكم كاشت (حداكثر 800 درخت در هكتار) از الزامات باغداري نوين ميباشد. جهت حفظ ارتفاع درخت سربرداري ساليانه پس از سال ششم الزامي است. 
 

برای تهیه بهترین و سالمترین نهال و مشاوره برای احداث باغ  و هرس نهال  و مشاوره برای مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری ها لطفا با نهالستان نهال کرج با شمار ه های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس:09126947735 لشگری

  لشگری  : 09304266103  

فاتح     :09122275234

تربيت نهال انار جلوگيري از افزايش ارتفاع درختان و تربيت آنها تا ارتفاع حداكثر 3 متربرای سهولت در برداشت محصول و افزايش سايه انداز درخت به منظور جلوگيري از آفتاب سوختگي ميوه آن ميباشد.

از سال سوم باید بطور دایم شاخه ها و پاجوش ها را هرس کرد  و تا سال چهارم باید همه جوانه ها روی سه شاخه اصلی تا فاصله 1 متری حذف شود .

تعداد بازديد : 220
نظرات كاربران :
 
 
سازمان بسیج مهندسی
دانشگاه تهران
شهرداری
ایران خودرو
اداره کل منابع طبیعی
شرکت ملی نفت ایران