میوه های جدید:new fruit varieties   

منظور از میوه های جدید در واقع میوه هایی هستند که یا از پیوند چند نوع  میوه رقم جدیدی معرفی می شوند ویا میوه هایی که در کشور ما هنوز شناخته شده نیست  و یا میوه هایی که با آنکه در کشور کشت می شود ولی زیاد رایج نیستند. ما سعی داریم تا آین نوع میوه ها را به شما معرفی کنیم.

لیموی مایر: Meyer lemon

4
لیموی مایر در حقیقت لیمو نیست بلکه پیوندی ست بین پرتقال و نارنگی 

خاستگاه لیمومایر :


بومی کشور چین می باشد.
 

این درختان حدود ۲ تا ۳ متر بلندی دارد با برگ های براق به رنگ سبز تیره . گل ها یا شکوفه های این درخت سفیدبا پایه بنفش روشن و معطر است.
این میوه گردتر از لیمو است با رنگ زرد پررنگ و هنگام رسیدن کمی پررنگ تر از پرتقال است . با میزان اسیدیته کمتر ازلیمو ، لیمو ها دارای میزان اسیدیته ۲ تا ۳ هستند میزان اسیدیته باعث می شود که از لیمو به عنوان پاک کننده  و ضد باکتریال استفاده شود.


منبع:
https://en.wikipedia.org/wiki/Meyer_lemon

نور درخت لیمو مایر:

درخت لیمو مایر عاشق قرار گرفتن کامل در معرض آفتاب، حداقل شش ساعت یا بیشتر در روز است. این درختان مرکبات می توانند در نور جزئی خورشید زنده بمانند، اما هرچه نور مستقیم خورشید بیشتر باشد، شکوفه های خودنمایی بیشتر و میوه دهی بهتری دارند.

خاک مناسب درخت لیمومایر:

درختان لیمو مایر با اکثر انواع خاک سازگار هستند و pH اسیدی را ترجیح می دهند. خاک های لومی، شنی و با زهکشی خوب بهترین هستند. زهکشی برای رشد درختان لیمو مایر بسیار مهم است زیرا خاک مرطوب اما نه خیس را ترجیح می دهد. 

 آبیاری درخت لیمو  مایر:
 

متعادل کردن زهکشی آب به رشد درختان لیمو مایر کمک می کند، به ویژه گیاهان که هنوز در گلدان کاشته شده اند خاک را مرطوب اما دارای زهکشی خوب نگه دارید و فقط زمانی آبیاری کنید که چند اینچ بالایی آن خشک شده باشد. از زهکشی مناسب در گلدان اطمینان حاصل کنید و هنگام کاشت درختان در فضای باز، میزان آبیاری را تنظیم کنید.

زمان آبیاری درخت لیمومایر:

 فقط زمانی آبیاری کنید که چند اینچ بالایی آن خشک شده باشد.

میوه خوج :  Pyrus boissieriana

553
میوه خوج یا گلابی جنگلی میوه ایست کمیاب کوچکتر از گلابی با طعمی شیرین یا ترش و آبدار بیشتر گونه های آن در شمال ایران از گیلان تا گلستان یافت می شوند. درخت آن شباهت زیادی به درخت گلابی دارد اما غالبا تنومندتر و بلندتراست. طول این درخت تا 8 متر هم می رسد

زمان شکوفه دهی میوه خوج:

شکوفه دهی میوه خوج در فصل بهار زیبایی چشم نوازی به جنگل های شمال ایران می دهد.

زمان رسیدن میوه خوج:

میوه ی آن در اوایل پاییز شروع به رسیدن می کند و تا اواخر آبان ماه میوه دارد.

ارقام میوه خوج:


از ارقام میوه خوج میتوان به سرخ خوج اشاره کرد که  دارای میوه ای با پوست زرد و قهوه ای متمایل به قرمز است و طعمی ترش تر از سایر انواع آن دارد.رقم دیگر آب خوج  است که پر آب ترین گونه است. خوج بدشکل  که ظاهری نا متقارن  و بد فرم دارد و خوج خال در گیلکی به معنی شاخه است و خوج خال اشکن شاخه های شکننده ای دارد. در فصل پاییز به دلیل داشتن میوه های زیاد و سنگین در این گونه، غالبا بعضی از شاخه های درخت می شکند.

آبیاری درخت میوه خوج:

 بگذارید بین فواصل آبیاری خشک شود و از آبیاری مکرر که می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود خودداری کنید.
برای تهیه بهترین و سالمترین نهال  های ارقام مختلف درخت میوه ،درختان غیر مثمر ، درختچه ،گل وگیاه زینتی، مشاوره برای احداث باغ  و هرس نهال  و مشاوره برای مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری ها لطفا با نهالستان نهال کرج با شمار ه های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس:09126947735 لشگری

لشگری: 09304266103 

فاتح     :09122275234 

 

میوه خوج یا گلابی جنگلی میوه ایست کمیاب کوچکتر از گلابی با طعمی شیرین یا ترش و آبدار بیشتر گونه های آن در شمال ایران از گیلان تا گلستان یافت می شوند.

لیموی مایر در حقیقت لیمو نیست بلکه پیوندی ست بین پرتقال و نارنگی که بومی کشور چین می باشد.

تعداد بازديد : 78
نظرات كاربران :
 
 
سازمان بسیج مهندسی
دانشگاه تهران
شهرداری
ایران خودرو
اداره کل منابع طبیعی
شرکت ملی نفت ایران