فیکوس بلک:ficus black

4
فیکوس بلک گفته می شود یک رقم یا گونه ای از گیاه خانگی معمولی Ficus elastica است که بومی آسیای جنوب شرقی است و به خاطر برگ های بزرگ، براق، سبز تیره و عادت رشد قوی اش شناخته شده است. رقم "Black" معمولا دارای شاخ و برگ بسیار تیره و تقریباً سیاه است که ظاهری چشمگیر به آن می دهد و آن را به گزینه ای محبوب برای دکوراسیون داخلی تبدیل می کند.
فیکوس بلک با برگهای سبز و مشکی مستحکم و نوک  قرمز رنگش میتواند   با هر گلی در زیبایی رقابت کند. برای تازه کار ها می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

نور مورد نیازفیکوس بلک:

نور غیر مستقیم روشن ایده آل است، می تواند خورشید نیمه روز را تحمل کند نور کافی رنگ برگ ها را تیره می کند  در غیر این صورت ممکن است رو به رنگ سبز بروند و از زیبا بی گیاه کم میشودد،   h

رطوبت و خاک مورد نیاز فیکوس بلک:

خاک یکنواخت مرطوب با زهکشی خوب را در فصول گرم ترجیح می دهد – خاک هرگز خیس نباشد. زمانی آبیاری کنید که چند سانتی متر اول خاک خشک شد.ه باشد.

هرس فیکوس بلک:

 در ابتدای بهار مناسب اندازه خانه به شکل دلخواه هرس کنید. 

تغذیه فیکوس بلک:

از ابتدای بهار هر سال تا پاییز که رشد کند می شود، با یک کود همه منظوره برای ظروف تغذیه کنید.

دما، رطوبت و شرایط محیطی فیکوس بلک:

محیط‌های گرم و مرطوب را ترجیح می‌دهد اما می‌تواند با اکثر محیط‌های خانه عادت کند. 

سمیت فیکوس بلک:

نسبتاً سمی است. اجازه ندهید کسی یا چیزی آن را بخورد. شیره یک محرک پوست است، بنابراین دست نزنید.

منبع:
https://www.mapro.com/blogs/all/mapro-garden-ficus-black
https://www.theflowercrate.co.nz/products/ficus
 
برای تهیه بهترین و سالمترین نهال  های ارقام مختلف درخت میوه ،درختان غیر مثمر ، درختچه ،گل وگیاه زینتی، مشاوره برای احداث باغ  و هرس نهال  و مشاوره برای مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری ها لطفا با نهالستان نهال کرج با شمار ه های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس:09126947735 لشگری

لشگری: 09304266103 

فاتح     :09122275234

 
 

خاک یکنواخت مرطوب با زهکشی خوب را در فصول گرم ترجیح می دهد – خاک هرگز خیس نباشد. زمانی آبیاری کنید که چند سانتی متر اول خاک خشک شد.

نور غیر مستقیم روشن ایده آل است، می تواند خورشید نیمه روز را تحمل کند نور کافی رنگ برگ ها را تیره می کند  در غیر این صورت ممکن است رو به رنگ سبز بروند.

تعداد بازديد : 29
نظرات كاربران :
 
 
سازمان بسیج مهندسی
دانشگاه تهران
شهرداری
ایران خودرو
اداره کل منابع طبیعی
شرکت ملی نفت ایران