گیاه بنجامین انجیری برگ ریز:Ficus benjamina:weeping fig

فیکوس بنجیامین یکی از گیاهان آپارتمانی در سازش با محیط مکان‌های سرپوشیده است که در تصفیه هوا و پاکسازی محیط بسیار نقش دارد.این گیاه برگ‌های سبز روشن و بیضی شکل و نوک تیز و شاخه‌های دارای خاصیت ارتجاعی و آویزان دارد. نسبت به کم‌آبی به خصوص در هوای سرد حساس است و به خزان برگ‌ها مبتلا می‌گردد، نور باید کافی ولی غیر مستقیم باشد. و همچنین نیاز به غبار پاشی دارد.مکان این گیاه باید به دور از تردد و جابه جایی باشد.اگر محیط خیلی خشک باشد،افتادن ناگهانی برگ، علامتی برای روبه نابودی رفتن یا اشکالی در عمل تکثیر است.  انجیر برگ ریز فرمالدهید، زایلن و تولوئن را از هوا تصفیه می‌کند. زایلن و تولوئن در مواد پاک کننده فرش و مبل‌ها وجود دارد،بنابراین بهتر است که هم برای زیبایی و هم سلامتی، گلدانی از آن را در جایی از خانه تان قرار دهید.

برای تهیه بهترین و سالمترین گل و گیاهان زینتی، نهال ،مشاوره برای احداث باغ  ، هرس نهال  و مشاوره برای مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری ها لطفا با نهالستان نهال کرج با شمار ه های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس:09126947735 لشگری

لشگری:09304266103  

فاتح     :09122275234

نسبت به کم‌آبی به خصوص در هوای سرد حساس است و به خزان برگ‌ها مبتلا می‌گرد.

فیکوس بنجیامین یکی از گیاهان آپارتمانی در سازش با محیط مکان‌های سرپوشیده است که در تصفیه هوا و پاکسازی محیط بسیار نقش دارد.

تعداد بازديد : 555
نظرات كاربران :
 
 
سازمان بسیج مهندسی
دانشگاه تهران
شهرداری
ایران خودرو
اداره کل منابع طبیعی
شرکت ملی نفت ایران