خیزران: بامبو چینی:Bamboo plant

553
خیزران تولید نهالستان نهال کرج

بامبو:

نام یک گیاه گلدار همیشه سبز است و از خانواده گندمیان که بومی کامرون از نواحی استوایی غرب آفریقا و مناطق کوچکی از جنوب شرقی آسیا بوده  این گیاه در بوته‌های به هم فشرده رشد کرده و می‌تواند به ارتفاعی بیش از یک و نیم متر برسد. برخی مناطق شمالی ایران نیز برای کشت این گیاه مساعد است.

تا کنون بیش از ۶۶۰ نوع آن شناخته شده که دارای قطر و ضخامت متفاوت‌اند.
منبع: ویکی پدیا 


بامبو میتواند بسرعت رشد کند و به یک بیشه متراکم زیبا در حیات خلوت خانه تان تبدیل شود. بامبو ها گیاهانی بلند بزرگ با ساقه های چوبی بزرگ هستند .

 
از لحاظ عادت رشدی دو نوع بامبو وجود دارد یکی بامبو توده ای و دیگر بامبوی رونده

بامبوی توده ای:


این نوع بامبو دارای عادت رشدی توده ای است به این صورت که ریزوم های آن بصورت دایره وار رشد کرده و بامبو های جدید نزدیک گیاه مادری رشد می کنند خیلی قوی ولی آهسته تکثیر و رشد می کنند.

بامبوی رونده:


این نوع بامبو دارای شهرت خوبی نیست چون که دارای عادت رشدی سریع است با ریزوم های چوبی که دور از گیاه مادری افزایش می یابد و شاخه هایش را به داخل چمن و شاخه های باغ می فرستد.

 

برای تهیه بهترین و سالمترین نهال و بوته های انواع ارقام نهال درختان مثمر و غیر مثمر گل و گیاهان زینتی،مشاوره برای احداث باغ  ، هرس نهال  و مشاوره برای مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری ها لطفا با نهالستان نهال کرج با شمار ه های زیر تماس بگیرید.

 

لشگری: 09126947735 

فاتح     :09122275234

    لشگری  : 09304266103 

 

 

دارای عادت رشدی سریع است با ریزوم های چوبی که دور از گیاه مادری افزایش می یابد و شاخه هایش را به داخل چمن و شاخه های باغ می فرستد.

این نوع بامبو دارای عادت رشدی توده ای است به این صورت که ریزوم های آن بصورت دایره وار رشد کرده و بامبو های جدید نزدیک گیاه مادری رشد می کنند

از لحاظ عادت رشدی دو نوع بامبو وجود دارد یکی بامبو توده ای و دیگر بامبوی رونده

از خانواده گندمیان که بومی کامرون از نواحی استوایی غرب آفریقا و مناطق کوچکی از جنوب شرقی آسیا بوده

تعداد بازديد : 571
نظرات كاربران :
 
 
سازمان بسیج مهندسی
دانشگاه تهران
شهرداری
ایران خودرو
اداره کل منابع طبیعی
شرکت ملی نفت ایران